Medikal estetik,ozon Terapi, Akupunktur,Obezite, Lazer Epilasyon,Estetik Peeling,İnce Damar tedavisi (varis),Prp Uygulamaları,Theared Lift uygulamaları kliniğimizde steril şartlarda uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. +90 212 852 38 86 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz. e-mail dr.fatihburak@gmail.com ........ fatih@fatihburak.com

Mezoterapi


Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi nedir?
Zaman ve çevresel etkenlerle yüzde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla yüz, boyun dekolte bölgesine mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Zaman, güneş, stres, çevresel etkenlerle ciltte bazı deformasyonlar oluşur. Bunlar destek dokularının azalmasına bağlı olarak kırışıklık, çökme ve sarkmalar olarak kendini gösterebildiği gibi mimiklere bağlı olarak da kırışıklık ortaya çıkabilir. Ayrıca güneş, çevresel etkenler, cilt altı dolaşım bozulması, cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanmaması sonucunda cildin mat, cansız görünümü, ciltte lekelenmeler, sarkmalar, cildin solgun görünümleri ortaya çıkabilir. Cildin vitamin ve mineral ihtiyacının karşılanması, bozulmuş kan dolaşımın düzeltilmesi, azalan destek dokuların yerine konması amacıyla; en etkili yöntem olarak yüz mezoterapisi uygulaması yapılır.
Kimlere uygulanır?
Yüz, boyun, dekolte bölgesinde; zaman ve diğer etkenlerle ciltte deformasyonlar oluşmuş kişilerde oldukça başarılı sonuçlar almak mümkündür. Yüz mezoterapi uygun hastaya uygulanması durumunda oldukça başarılı sonuçlar yaratır.Cildin ayrıntılı muayenesinden sonra en uygun yöntem seçimi yapılır.
Kaç seans uygulanır?
Yüz mezoterapisi hastanın cilt yapısına göre değişmekle birlikte 2 hafta aralıklarla 2-7 seans yapılır. Uygulamadan sonra cilt koruma mezoterapisi önerilerek 1- 3 ayda bir seans uygulama yapılarak cilt koruması mezoterapisi yapılır.Koruma mezoterapisi canlı parlak sağlıklı bir cilt için gerekli ve yeterlidir.
Nasıl Yapılır?
Cildin ayrıntılı muayenesi yapılır. Kişiye ve cildin ihtiyaçlarına uygun ilaç karışımları hazırlanır. Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, hazırlanan ilaç karışımı ince iğneler ile 1 cm aralıklarla cilt içine verilir.Uygulama sırasında soğuk kompres yapılarak ağrı duyusu önlenir.
Uygulama sonuçları nasıldır?
Yüz mezoterapisi uygulaması sonuçları hemen fark edilir.Cildin ihtiyaçlarının yerine konması, destek dokularının tamamlanması, dolaşımın düzelmesi sonucunda ciltte canlılık, parlaklık, daha diri ve gergin cilt görünümü oluşacaktır. Cildin sağlıklı görünümü ciltteki yaşlılık izlerini oluşmasını önleyecek niteliktedir.
Uygulama Sonrası Öneriler
Mezoterapi sonrası bazı uyarılara dikkat etmek gerekir. Uygulama sonrası uygulama bölgesinde küçük morluklar görülebilir , bunlar tedavi gerektirmeden birkaç günde kendiliğinden iyileşir. Uygulama sonrası havuz-denize girilmemelidir(1-4 gün). Uygulama sonrası güneşten korunmalı ve solaryuma girilmemelidir(1 hafta).Cilde uygun güneş koruyucular kullanılmalıdır. Uygulama sonrası fondoten, pudra gibi kapatıcılar kullanılmamalıdır(2-3 gün).

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi nedir?
Saç ve saçlı deri sorunlarında saçlı deriye mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Saç dökülmesi, saç kırıklarının artması, saçın mat güçsüz görünmesi sorunlarında en etkili tedavi yöntemidir.
Kimlere uygulanır?
Saç dökülmesi şikayeti olanlarda, saç dökülmesinin dönemsel olarak arttığı durumlarda, saçların kırıklarını arttığı durumlarda, saçların cansız, mat, zayıf görüldüğü durumlarda yapılır. Saçların belirli strese maruz bırakılması ( uzun süreli fön, sık sık boya yapılması…) sonucunda canlılığını yitirmesi durumlarında yapılır. Saç mezoterapisi dökülmüş saçların yeniden çıkmasını sağlamaz. Mevcut saçların korunmasını sağlar.Uygulama sonrası saçlarda göreceli olarak artış hissedilir, bu yeni saç çıkmasından kaynaklanan durum değil mevcut saçların daha sağlıklı ve canlı görüldüğü için sık olarak algılanmasından kaynaklıdır.
Nasıl uygulanır?
Kişinin fiziksel özellikleri ve mevcut saçlı deri muayenesi ayrıntılı olarak yapılır.Soruna ve kişiye uygun mezoterapi karışımı hazırlanır. Uygulama bölgesi dezenfekte edilir, saçlı deriye çok küçük iğneler ile 1 cm aralıklarda mezoterapi karışımı saç diplerine verilir.Uygulama sırasında soğuk kompres yapılarak ağrı duyusu yok edilir. Uygulama sonrası bir ampul vitamin ilacı kırılarak mezoterapi yapılan yere fiksasyon yapılarak uygulanır.
Kaç seans uygulanır?
Saç mezoterapisi, 7-10 gün aralıklarla kişinin durumuna göre değişmekle birlikte 3-7 seans olarak uygulanır.Uygulama sonunda saçlardaki değişikli hemen fark edilir. Koruma amaçlı olarak ayda 1 seans mezoterapi uygulaması saç bakımı için yeterli ve gereklidir.
Uygulama sonuçları nasıldır?
Mezoterapi uygulamalarının içersinde sonuçlarının hemen görülebildiği uygulama saç mezoterapisidir. Uygulamadan 1 hafta sonra saçlarda canlılık, saç dökülmesinin azalması, saçlarda parlaklık, kırılmanın azalması, saç tellerinin güçlenmesi hemen fark edilir.
Uygulama Sonrası Öneriler
Uygulama sonrası havuz ve denize girmek sakıncalıdır(2-4 gün). Uygulama sonrası hekimin saçlı deri bakımı ve yıkama konusundaki talimatları dikkatle anlaşılmalı ve uygulanmalıdır.

Sellülit Mezoterapisi

Sellülit nedir?
Sellülit tüm dünyada kronik hastalık olarak kabul edilen dolaşım ve yağlanma sorunudur.
Sellülit mezoterapisi nedir?
Sellülit sorununda cilt portakal kabuğu görünümündedir.Bu görünümün sebebi yukarda anlatıldığı gibi yağlanma ve dolaşım bozukluğudur. Sellülit mezoterapisinde sellülit görünümünün olduğu cilt bölgesine kişiye özel hazırlanan ilaç karışımları ince iğneler ile cilt altına verilir.Mezoterapide kullanılan karışım içersinde bozulmuş olan dolaşımın düzeltilmesine yönelik ve birikme oluşmuş yağların azaltılmasına yönelik ilaçlar kullanılır.Sellülitin derecesi görünümü yaygınlığı kişiye göre değişmektedir.Bu sebeple sellülit mezoterapisinde kullanılan ilaç karışımları hastanın ayrıntılı muayenesinden sonra kişiye özel olarak hazırlanır.
Kimlere uygulanır?
Sellülit mezoterapisi sellülitin tüm dereceleri tespit edilen hastalara tedavi etmek amacı ile uygulanır. Aynı zamanda sellülitin başlangıç döneminde veya daha önce mezoterapi yapılıp tedavi olmuş kişilerde sellülitin tekrar oluşmasını önlemek amacı ile koruyucu olarak daha seyrek aralıklarla yapılır. Tespit edilen sellülitin derecesi mezoterapinin seans sayısını, hazırlanan ilaç karışımlarını belirler.
Nasıl uygulanır?
Sellülit mezoterapisinde kişiye özel hazırlanan ilaç karışımları ince iğneler ile cilt altına verilir. Uygulamada kullanılan iğneler çok ince(30G) ve kısadır(4-5mm).Uygulama ağrılı bir işlem değildir, yine de ağrı duyusunu azaltmak için soğuk kompres uygulanır. Uygulama bölgesinde kısa süreli kızarıklık, yanma hissi, kaşınma hissi olabilir, bu belirtiler birkaç saatte ortadan kalkar.Uygulama bölgesinde birkaç günde kendiliğinden iyileşen küçük morarmalar görülebilir.
Kaç seans uygulanır?
Sellülit mezoterapisinde sellülitin derecesine bağlı olarak seans sayısı belirlenir. Genel yaklaşımla stage 3 sellülit sorunu olan bir kişide 1 haftalık aralarla 10-15 seans mezoterapi uygulaması yapılır.Sellülit mezoterapi sonrası hastaların sellülit oluşumunu önlemek amacıyla koruma mezoterapisi amacıyla ayda 1 ve ya 3 ayda 1 seans mezoterapi uygulaması önerilir.
Uygulama sonuçları nasıldır?
Sellülit mezoterapisinin önerildiği seans sayısında ve ilaç karışımları ile uygun olarak uygulandığı hastalarda 3. seanstan sonra sellülit görünümünde azalma, ciltte elastikiyetin artması, daha sağlıklı, daha canlı cilt görünümü ortaya çıkmaya başlar.Mezoterapi ile hekimin önerilerine uyulması ile elde edilen sonuçlar istenilen düzeye çıkacaktır. Mezoterapi uygulaması sürecinde her uygulama seansı sonrası ciltte sellülit görünümünün azaldığı gözle görülecektir.
Uygulama Sonrası Öneriler
Sellülit mezoterapisi sonrası bazı uyarılara uyulması, istenmeyen sonuçların çıkmasını önleyecektir. Uygulama sonrası havuz ve denize girilmemesi gerekir(1 hafta), Günde 1-2 lt su içilmesi önerilir. Günlük hafif-orta fiziksel aktivite önerilir. Beslenmeye özen gösterilmesi önerilir.